Září - shrnutí

V měsíci září jsme se snažili zpříjemnit adaptaci nově nastupujícím dětem do nového prostředí MŠ, usnadnit jim i jejich rodičům vstup do nové skupiny dětí, poznávat kamarády, učitelky i personál. Umět se orientovat v budově školky i na školní zahradě. Získávat prostor pro navazování nových přátelství ve skupině, seznamování s hračkami, novými činnostmi a společnými hrami. Seznámili se s pravidly ve třídě, učili se je postupně respektovat a dodržovat. V měsíci září jsme probírali: "Kdo jsem já, a kdo jsi ty“? Naučili jsme se svoji značku, jména nových kamarádů, paní učitelek, poznávali jsme jeden druhého.

To jsme my, kamarádi, jedna veselá parta „Motýlků“. Těšíme se na sebe, spolu si hrajeme, cvičíme, povídáme si, chodíme na procházky, ale také se učíme se svými učitelkami různé básničky a písničky. Kreslíme krásné obrázky, vyrábíme výrobky z různého výtvarného materiálu.

Společně jsme si užili sportovní den „Pouťování“ na dopravním hřišti ZŠ Lánecká.

S velkým očekáváním a úsměvy na tvářích jsme navštívili pouť v zámeckém parku a povozili jsme se na pouťových atrakcích.

Naše chuťové pohárky byly uspokojeny „Podzimní ochutnávkou“ od Obláčků různých druhů ovoce a zeleniny nebo pokrmů z nich.

Zapojili jsme se do malířské soutěže výstavy „Světelská zahrádka“, namaluj svoji zahrádku (ovoce, zeleninu).

Díky počasí jsme co nejvíce využívali ke hrám naši školní zahradu a její herní prvky, jako je lanové centrum, tobogán, prolézací hrad, míčové hry, tvoření v písku, kresba na chodník, houpadla, hry v altánku, či příjemné osvěžení v mlhovišti.