Únor - shrnutí

Měsíc únor nám přinesl mnoho pěkných dní a zážitků. První únorový týden byl tradičně ve znamení masopustu. Kdy nás v naší školce na školní zahradě navštívil masopustní průvod žáků a pana učitele ze základní školy. Povídáním o významu a tradici masopustu jsme se dozvěděli, kdo a proč v průvodu chodí, co je masopust, hostina, či jaké jsou typické masopustní dobroty.

Naši třídu U Motýlků jsme si krásně barevně vyzdobili, protože nás čekalo karnevalové veselí. Společně jsme dováděli s nafouknutými balonky, frkačkami, tancovali, cvičili, soutěžili, zpívali a plnili mnoho rozmanitých úkolů. Vyvrcholením byla přehlídka masek, z které nám přecházel zrak. Nedílnou součástí každého karnevalu bylo malé občerstvení a bylo vidět, že zdravě unaveným tanečníkům moc chutnalo. Samotný den si děti užily a nenechaly nikoho na pochybách, že se umí skvěle bavit. Děti si domů odnesly diplom, ale především ničím nenahraditelné zážitky.

S očekáváním se těšily na plánovaný „Společný karneval“ v tanečním sálu ve Světlé nad Sázavou, kdy si obléknou a promění se do jiného pohádkového, akčního, zvířecího hrdiny, policisty, či kosmonauta.  A tak tomu opravdu bylo. Jako mávnutím kouzelného proutku se taneční sál proměnil v pohádkovou říši. Děkujeme rodičům za jejich skvělou spolupráci a fantazii, kteří svým dětem nachystali překrásné karnevalové kostýmy. Poděkování patří samozřejmě také našim dětem, které se nám v jejich nádherných převlecích a kostýmech rády předvedly.

Dále jsme se věnovali pohádkám, které všichni milujeme. Děti za doprovodu pohádkového maňáska prasátka Chrochtíka se seznamují s klasickou pohádkou „O třech prasátkách“. Pohádku poslouchaly se zatajeným dechem, pověděli jsme si o hlavních postavách, co všechno se v pohádce přihodilo, podle obrázku jsme vyprávěli dějovou posloupnost, ale nejvíce pak děti zaujala možnost vyzkoušet dramatizaci pohádky, kdy se mohly proměnit do zvířecího hrdiny. Získaly tak vztah k ústní slovesnosti, literatuře i divadlu.

Počasí nám přálo, pravidelně jsme chodili na vycházky. Dokonce některé slunné únorové dny už i připomínaly jaro. Vycházky v duchu hledání jara mají děti rády, předháněly se, kdo najde první sněženky, první kočičky a také první jehnědy.

Pondělky jsme věnovali cvičení ve sportovní hale, kdy rozvíjíme obratnost, pohybové dovednosti, fyzickou zdatnost, ale hlavně spolupráci a soudržnost týmu.

Únor jsme si zkrátka společně naplno užili.