Říjen - shrnutí

Měsíc říjen se v posledních týdnech halil do pestrých barev. Po celý týden jsme se tematicky zaměřovali na procvičování barev. Do realizace barevných dnů se zapojily všechny třídy MŠ. Naše dny se postupně proměnily do pestré palety barev. Společně s dětmi jsme chodili stejně barevně sladění. Každé ráno jsme přišli oblečení do určené barvy. A tak naše školka žila každý den jinou barvou.  V pondělí jsme si povídali o červené jako srdíčko, úterý bylo modré jako jasná obloha, středa byla žlutá jako sluníčko, čtvrtek patřil zelené jako travička a v pátek byla všude samá oranžová barvička. V tento den se oranžový plod podzimu díky dlabání a vyřezávání proměnil ve strašidelnou dýni s legračním obličejem, kterou jsme použili jako dekoraci u vchodových dveří. Každé barvě byly přizpůsobeny činnosti ve školce, hry, písničky, básničky i pohádka. Paní kuchařky nám nachystaly barevný a pestrý jídelníček, uvařily jídlo v příslušné barvičce. V dané barvě byla i výzdoba třídy. Děti hledaly správně barevné hračky, vzpomínaly na jídlo v dané barvě, či potraviny, na zvířátka a kytičky. Barev jsme si všímali při vycházkách a užívali si pestrobarevnost podzimu, barvy jsou totiž všude kolem nás. Děti barvy procvičily a zafixovaly si je do paměti. Všichni jsme si celý barevný týden užili.

Děkujeme rodičům za spolupráci při zajištění barevného oblečení pro děti. Dokonce nezůstalo pouze u triček, ale i u celých outfitů.

Také jsme navštívili Sportovní halu, kde jsme povzbuzovali kamarády při pohybových aktivitách zapojených do projektu „Sportujeme v regionech“, kdy podporujeme pohybový rozvoj, fyzickou zdatnost a radost z pohybu u dětí.

Zavítali jsme společně s dětmi na kulturní i divadelní představení, která mají obrovskou moc a kouzlo vidět svět jinýma očima, možná krásnějšíma očima, která rozvíjí dětskou fantazii a celkovou kultivaci osobnosti po stránce morální, estetické, rozumové ale i komunikačních dovedností.