Podzim, zima v Beruškách

V tomto školním roce jsme v naší třídě plné předškoláků přivítali několik nových kamarádů. Abychom se s nimi lépe seznámili, vypravili jsme se na pěší výlet do Nové Vsi u Světlé. V polovině září jsme začali chodit na kurz bruslení. Začátky byly rozpačité, ale díky panu trenérovi se brzy dokázaly všechny děti postavit na brusle. Během tohoto měsíce jsme také na místní radnici přivítali nové občánky, užili jsme si pouťování na dopravním hřišti, které nám nachystala ZŠ Lánecká a s velkou radostí jsme se povozili na pouťových atrakcích v parku .Říjen jsme odstartovali dopolední túrou do Údolíčka, kde jsme si nasbírali přírodniny a z nich pak vytvořili podzimní domeček pro skřítky, který vyhrál soutěž pořádanou třídou Delfínci. Ani my jsme nezaháleli s aktivitou pro ostatní třídy a připravili halloweenskou stezku strašidýlek Pima a Pama. V listopadu jsme pro děti a jejich rodiče uspořádali halloweenské odpoledne plné zábavných úkolů, tance a dobrůtek. Rodičům děkujeme za spolupráci. Nachystali sobě i dětem strašidelné masky a připravili dobroty. Třída Včeliček nám přišla představit celosvětové pozdravy na Den pozdravů. Bylo to pro nás něco nového a inspirativního. Také jsme se seznámili s prostředím ZŠ Komenského, kam jsme byli pozváni na vánoční dílničky. Poslední listopadovou akcí bylo zdobení vánočního stromečku v areálu MŠ Na Sídlišti. Připravili jsme pro ostatní třídy program. Děti dostaly vánoční hádanky, zazpívali jsme si koledy a ozdobili stromek originálními ozdobami z oříšků. Vše jsme zakončili rozdáváním cukrových pusinek. V prosinci jsme si prošli mikulášskou stezku s úkoly, kterou připravila třída Sluníčka. Přivítali jsme Mikuláše a jeho družinu krátkým pásmem a dostali za to balíček dobrůtek. Přípravy na Vánoce byly v plném proudu. Nazdobili jsme si třídu, nacvičili pro rodiče vánoční besídku a vyrobili dárečky a přáníčka. Těmi jsme potěšili nejen rodiče, ale také seniory ve zdejším denním stacionáři. Vánoční atmosféru jsme nasávali také v Ledči nad Sázavou, kde jsme navštívili vánočně vyzdobený hrad a od pana průvodce se dozvěděli mnoho zajímavostí. Nechyběla ani výstava betlému a vánočních tradic. V neposlední řadě jsme si užili vánoční zpívání v ZŠ Lánecká. A pak už konečně přišlo to, na co jsme se těšili nejvíce. Oblékli jsme si sváteční šaty, nazdobili stoly a zasedli k vánočnímu obědu. Po něm už jsme nastražili ouška a čekali, až zacinká Ježíšek na svůj kouzelný zvonek. Dočkali jsme se! Pod stromečkem jsme našli fůru dárků, které nás těší do dnes. Po vánočních prázdninách jsme se sešli spokojení a odpočatí. Nový rok jsme započali pohybem ve sportovní hale a také jsme začali jezdit do Havlíčkova Brodu na plavecký výcvik. V únoru nás navštívil masopustní průvod ze ZŠ Komenského a názorně nám představil tuto tradici. V masopustním a karnevalovém veselí budeme pokračovat. Čeká nás velký karneval s Hopsíkem ve světelském sále a menší karneval ve třídě. Těšíme se na přehlídku originálních masek.

Rychlostí blesku se s námi rozloučil podzim, zima už také ztrácí síly a my už se nemůžeme dočkat, až paní Zimu pošleme po řece a přivítáme jaro.