Měsíc Září

" A začal nám nový školní rok". Ve třídě "U Kytiček" v prvních zářijových dnech to vypadalo jako v úle u včeliček. Všichni jsme se horlivě vítali, vyprávěli si a smáli, protože jsme se na sebe všichni moc těšili. Proto tomu také odpovídá naše startovací téma " Hurá školka začíná !" a "Jsme tu všichni kamarádi". Dětem jsme vyprávěly a připomínaly, jak je důležité míti okolo sebe kamarády, a to nejenom v mateřské školce, škole, ale i v průběhu celého života. Jako je tradicí Světelská pouť, tak je tradicí to, že nám ZŠ Lánecká připraví zábavně sportovní dopoledne na dopravním hřišti, kde dětí například: prolézají strachovým látkovým tunelem, skáčou v pytlích, hází míčky na cíl a do košů, loví rybičky, shazují kuželky, kreslí pohádkové postavy, skládají obří puzzle, střílí míče do malých fotbalových branek a v neposlední řadě tančí a cvičí s šikovnými staršími dětmi. Naším nejzábavnějším a nejočekávanějším tématem v měsíci září je téma "Přijela pouť". Nejenom, že si ve třídě hrajeme na "Pouť a pouťové atrakce", vyprávíme si zážitky a přání, na které atrakce půjdeme, ale i tuto naší pouť také navštívíme v Zámeckém parku. Ve čtvrtek 21. září jsme všechny třídy měly možnost se svést na některých vybraných atrakcích určených především pro děti. Za děti mohu konstatovat, že panovala po celé dopoledne velmi dobrá nálada, nadšení a dětská radost. Děkujeme. Tento týden byl zakončen tzv: Velkou ochutnávkou ovoce a zeleniny na školní zahradě v areálu naší MŠ. Děti měly možnost ochutnat jablíčka, hrušky, švestky, kukuřici, okurky, dýně, blumy, hroznové víno, hrášek, dýňový džus, zkrátka vše, co najdeme na našich českých zahrádkách. A nastal podzim. Nejenom ten v kalendáři, ale i jako poslední téma v měsíci září. Je symbolem padajícího listí, kaštanů, žaludů, sběru hub, kukuřice a různých lesních plodů, které nám nabízí naše příroda. A o té si budeme v následujících týdnech také povídat.

Tak tedy přejeme krásné podzimní dny p. uč. Eva a Ivča