Měsíc Únor

MĚSÍC ÚNOR

Ani jsme se nenadáli a je za námi další měsíc. Měsíc únor jsme měli hodně nabitý a tak si ho společně shrneme a připomeneme.

V prvním týdnu, jsme zabrousili do tématu ,, Masopust“. Vysvětlili si význam, řekli si, v kterém období a jak dlouho masopust trvá a také jaké masky nesmí v masopustním průvodu chybět. I my jsme se vydali na karneval. Naše kytičky se přeměnily v princezny, piráty, kosmonauty, indiány a spousty dalších krásných masek. A protože i my se nenecháme zahanbit, převlékly jsme se s kolegyněmi za Slunečníka, Větrníka a Měsíčníka. Celé dopoledne plné tance, úkolů a her jsme si krásně užili. Šatnu jsme nádherně vyzdobili veselými klauny. Další nezapomenutelný karneval jsme si připravili u nás ve třídě. Děti při příchodu do učebny přivítali klauni. Celý den jsme se dětmi jen smáli a veselili. Všechny masky se nám představily a poté jsme začali soutěžit, tancovat, zpívat, hrát si s nafukovacími balónky a také jsme uspokojili všechny chuťové pohárky při mlsání různých dobrot. Týden jsme zakončili dalším kurzem plavání v Havlíčkově Brodě a popřály jsme dětem krásné nadcházející jarní prázdniny.

V posledních dvou týdnech jsme se seznámili s tématem: ,,Kouzlo pohádek“. Poněvadž je dnešní doba moc uspěchaná a plná moderních technologií, začali jsme s dětmi chodit každé pondělí do sportovní haly, abychom pořádně rozhýbali celé tělo. Dopoledne trávíme pohybovými aktivitami, cvičením, posilováním, míčovými hrami a zažijeme přitom spoustu legrace. V úterý jsme se s dětmi ocitli v kouzelném světě plném pohádkových postav. Naše třída se proměnila v království pohádek, ve kterém se objevili babička, vlk, myslivec a samozřejmě i Červená karkulka. Zahráli jsme si divadelní představení, zatancovali si i zazpívali a v neposlední řadě nás dokonce honila i ježibaba. Při práci na IT tabuli plnily děti různé logické úkoly, vytleskávaly názvy večerníčkových postav a také je k sobě správně spojovaly. Navštívili jsme městskou knihovnu, kterou nám p. knihovnice ukázala a přečetla pohádku, ke které děti plnily zábavné úkoly. Nakonec jsme si představili světelský Společenský dům. Konec týdne jsme završili oblíbeným plaveckým výcvikem v Havlíčkově Brodě.

Přejeme Vám krásné dny, p. učitelky Ivča, Eva a Markéta.