Měsíc Únor

MĚSÍC ÚNOR

Ani jsme se nenadáli a je za námi další měsíc. Měsíc Únor jsme měli hoooodně nabitý a tak si ho společně shrneme a připomeneme. V prvních dvou týdnech jsme se seznámili s tématem: ,, Maminko, tatínku přečtete mi pohádku?“ S dětmi jsme se ocitli v kouzelném světě plném pohádkových postav.  Děti si do školky přinesly svoji oblíbenou knihu, kterou nám představily a ukázaly a společně při poledním spánku jsme si z každé knihy přečetli nějaký zajímavý příběh. Naše třída se proměnila v království, ve kterém se objevili trpaslíci, královna, král, myslivec, princ a samozřejmě i Sněhurka. Zahráli jsme si divadelní představení,  zatancovali si i zazpívali a v neposlední řadě nás dokonce honila i ježibaba. Při práci na tabletech jsme pomáhali Třem prasátkům s postavením jejich domečků a plnili různé grafomotorické i logické úkoly, abychom se uchránili před vlkem. Navštívili jsme městskou knihovnu, kterou nám p. knihovnice ukázala a přečetla pohádku, ke které děti plnily zábavné úkoly. Nakonec jsme si představili světelský Společenský dům.

V dalším týdnu, jsme si zabrousili do tématu ,, Masopust“. Vysvětlili si význam, řekli si, v kterém období a jak dlouho masopust trvá a také jaké masky nesmí v masopustním průvodu chybět. I my jsme se vydali na karneval. Naše kytičky se přeměnily v princezny, piráty, kosmonauty, indiány a spousty dalších krásných masek. Celé dopoledne plné tance, úkolů a her jsme si krásně užili. Šatnu jsme si krásné vyzdobili veselými klauny. Další nezapomenutelný karneval jsme si připravili u nás ve třídě. Děti při příchodu do třídy přivítal usměvavý šašek Vašek. Celý den jsme se dětmi jen smály a veselily. Všechny masky se nám představily a poté jsme začali soutěžit, tancovat, zpívat, hrát si s nafukovacími balónky a také jsme uspokojili všechny chuťové pohárky při mlsání různých dobrot. Tímto chceme ještě jednou poděkovat všem maminkám, které nám nějakou tou dobrotou přispěly. Týden jsme zakončili dalším kurzem plavání v Havlíčkově Brodě a popřály dětem krásné nadcházející jarní prázdniny.

V posledním týdnu nás čekalo moc krásné, všemi obdivované téma: ,, Čímpak je můj tatínek?“. Pustili jsme se do něj s velkou vervou, povídali si, ukazovali demonstrační obrázky, na koberci spojovali kartičky různých povolání s odpovídajícími pomůckami, během tance si zahráli na hasiče a popeláře, během cvičení se proměnili na vojáky, kteří umí podlézat, přelézat, skákat, plazit se a vše s úsměvem zakončili zpěvem písniček s danou tématikou. Děti byly tak šikovné, že díky pantomimě nás ve školce poctili svou návštěvou např. hokejisti, fotbalisti, kadeřnice, hasiči, uklízečky, kosmonauti a spousty a spousty dalších. Také jsme pracovali na IT tabuli, kde jsme spojovali různá povolání s patřičnými pomůckami. Celá šatna zářila vyrobenými kadeřnicemi, policisty, zedníky a švadlenkami. Tematickou vycházkou jsme se ocitli na návštěvě pneuservisu, kde nám jeden tatínek předváděl a vysvětlil, co v pneuservisu dělá a co všechno potřebuje za nářadí. Další tematickou procházkou jsme se dostali k hasičské zbrojnici, kde nám hasiči ukázali hasičská auta s veškerým potřebným vybavením a pověděli nám, v čem spočívá jejich práce. V tomto nabitém týdnu si na nás udělal čas další tatínek, který k nám přišel do třídy v uniformě vojenského pilota. S sebou přinesl kromě různých uniforem i další pomůcky.  Děti byly nadšené, když si mohly vyzkoušet helmu, čepice, rukavice, boty a alespoň na malou chvilku se stát pilotem. Tatínek nám vše popisoval a vysvětloval, co je jeho náplní práce. Nakonec si děti odnesly dobrotu a dárečky. Největší radost jim udělal plakát Gripenu a připínací placka s obrázkem, kterou chtěla většina dětí  připnout na tričko. Touto cestou chceme ještě jednou oběma tatínkům moc poděkovat. A abychom nevypadli z nasazeného tempa, tak v pátek nás opět čekala další lekce plavání, kde si tentokrát mohly děti zařádit i na skluzavce.

Přejeme Vám krásné dny, p. učitelky  Ivča, Eva a Markéta.