Měsíc Listopad

Letošní měsíc listopad v naší třídě nemohl začít lépe. Hned 2. listopadu jsme uspořádali již druhý oblíbený třídní jarmark pod názvem „ Kouzlo podzimu“. Opět nám byly velmi nápomocny především všechny maminky. Po vzájemné domluvě nám přinášely na chystaný jarmark našité čepičky s podzimní tématikou, pečené čaje různých chutí a dýňové sirupy, nádherně nazdobené velké i malé skleničky na čajové svíčky, sušené podzimní dekorace a věnce nám ze známých přírodnin, z barevných korálků vyrobené dětské náramky a nápadité šperky a podobně. Za vybrané penízky z tohoto báječného odpoledne pravděpodobně pojedeme v jarním období příštího roku zase někam na výlet s dětmi. Všem moc děkujeme za účast a podporu.

Neméně zajímavými byla i připravená témata o proudění a chování se větru a vodě, kde jsme se dětem snažily velmi citlivě objasnit chování těchto přírodních jevů, které nás každodenně provází, ač chceme či nechceme, naším životem.

Nejvíce však děti bavilo téma:“ Známe naše tělíčko“. Ve dvoutýdenním sledu se děti například dozvěděly, kolik mají litru krve v těle, kolik mají kostí, jaké a kde mají umístěny smysly a orgány a jak jsou pro lidské tělo důležité a nepostradatelné. A když nás něco na tělíčku bolí, kam musíme zajít. Proto jsme byli u naší polikliniky a v lékárně, kde jsme si zdůraznili důležitost našeho zdraví.

Také navštívil naší MŠ pan Milan Řezníček se zábavným program „Kouzelný výlet“. Jako vždy se toto představení velmi líbilo. Nechyběla kouzla, vtipné písničky, soutěže, focení s dětmi a malé odměny pro děti. Také jsme zavítali do Galerie na Půdě, kde jsme shlédli vystavené obrázky od velkých i malých dětí z prázdnin, ale i fotografie od dospěláků z jejich zážitků.

Měsíc listopad končí, ale i zároveň začíná první adventní nedělí a i u nás ve třídě zapálením svíčky. Toto období se nese v duchu čekání a přípravy na krásné Vánoce.

My vám všem přejeme ty nejklidnější a nejpohodovější celé vánoční svátky.

P.  uč. Eva, Ivča a p. asistentka Markéta