Měsíc Leden

LEDEN

A začal nám nový kalendářní rok. Rok 2024. Po vánočním shledání a vyprávění, co kdo našel pod stromečkem, už zase uplynulo mnoho času. Jen krátce připomeneme co se v tomto měsíci událo.

Začátkem měsíce byla ukončena školička bruslení na zimním stadioně pod vedením p. Krajíčka, navštívili jsme náš kostel Svatého Václava, kde nám pan farář povyprávěl příběh Tří Králů, kteří putovali za Ježíškem a názorně dětem ukázal dřevěné figurky z vystaveného Betléma.

Začali jsme všechny děti i paní učitelky chodit sportovat, soutěžit a dovádět do sportovní haly.  Každé pondělí je hala vyhrazena pouze pro školky- Lánecká i Sídliště. Děti tyto sportovní aktivity velmi baví. Taktéž začal i plavecký výcvik v Havlíčkově Brodě pod vedením pana Mareše.

V tématech jako: „Zima čaruje, Máme rádi zimní sporty a Myslíme na zvířátka“, jsme si vyprávěli, malovali, vyráběli a názorně ukazovali, ale i navštívili např., krmelec v malém lesíku, kam jsme donesli zvířátkům pochutiny, jako mrkev, jablíčka, kaštany, seno a usušený chléb. Velmi zajímavým a zábavným posledním tématem je:“ Až vyrostu bude ze mě“, kde jsme navštívili Pekařství Brokl. Po shlédnutí vnitřních prostor jsme obdrželi na cestu domu čokoládové koblížky, loupáky a lízátka. Moc děkujeme! Navštívili jsme šicí dílnu paní Sojkové a na některá řemesla jsme si zahráli i ve třídě. Nechyběla hra na pány a paní cukrářky, kde jsme si při této příležitosti upekli báječné muffiny.

Přejeme poklidné dny v následujících měsících tohoto roku.

P. uč. Eva, Ivča, p. asistentka Markéta