Měsíc Leden

A je tu nový kalendářní rok. Rok 2023. Vánoční prázdniny utekly jako voda a všichni jsme se sešli v naší kytičkové třídě. Děti dychtivě vyprávěly, jaké dárky našly pod stromečkem a některé samozřejmě přinesly i ukázat svým kamarádům. Povánoční týden byl náležitě ukončen. Nejen, že jsme si vyprávěli o Třech králích a jak odvážně putovali za narozeným Ježíškem do Betléma, ale také nás Tři králové navštívili. K měsíci lednu patří zima. I když na sebe dala čekat, přeci jsme se dočkali. Dozvěděli jsme se jak důležité je se správně oblékat, jíst vitamíny, ale hlavně se bezpečně chovat na chodníku, silnici a na kopci, kde můžeme sáňkovat, lyžovat nebo bobovat. Jedno z témat, které se probíralo v tomto měsíci bylo:“ Staráme se o zvířátka!“. Děti samy vyprávěly, jak dávají do krmítka společně s rodiči jídlo pro ptáčky, jak je pak tiše pozorují a mají radost, že si zrovna našli ptáčci toto krmítko na jejich zahradě. Děti také věděly, že je velmi důležité krmit zvířátka i v lese. A místo, kam se jídlo nosí, se jmenuje “Krmelec“. Nakonec jsme si všichni připomněli, jak se máme k přírodě a zvířátkům všichni chovat. No a když máme tolik toho sněhu, tak téma:“ Zima plná sportů“ je nasnadě. Nejenom že vyrábíme a kreslíme sportovce zimních sportů z papíru a kartonů, ale i venku si náležitě užíváme bílé sněhové nadílky. Jen doufáme, že vydrží co nejdéle.

Krásné lednové radovánky vám přejí p. uč. Eva a Ivča