Měsíc Květen

Měsíc květen neboli "máj", je čas krásných zážitků i očekávání. Jinak tomu nebylo ani u nás ve třídě. S dětmi jsme probírali témata, která s májem přímo i nepřímo souvisela.

Jako první téma "Moje rodina", jsme lehkou formou kladly důraz na velkou důležitost vážit si své rodiny, chovat se slušně ke všem členům v rodině, pomáhat a hlavně tzv. mít rád...Děti vyráběly z papíru a malých dřevěných tyčinek domečky pro své nejbližší. Navazujícím tématem bylo "Chci Ti popřát, maminko ". Toto téma mají snad všechny děti rády, protože každé dítě přeci miluje svou "maminku. Proto se celý týden připravovaly drobné dárečky a přáníčka pro naše maminky. Vyvrcholením tohoto týdne bylo malé , ale o to milé páteční odpoledne, na které jsme pozvali "TY naše maminky. Děti nejdříve zarecitovaly pár básniček, pak se přešlo k vyrábění dekorativního závěsného obrázku na dřevěnou desku a poté děti připravily a také obsloužily své maminky sladkým ovocným pohárem s tvarohem a zakysanou smetanou. Můžeme konstatovat, že se vše vydařilo a všechny maminky s dětmi odcházely spokojeny. Děkujeme.

I další naše témata jako: "Tajemství vesmíru a Dej pozor, cyklisto" byla zajímavá pro naše děti. Nenásilnou formou jsme dětem přiblížily, co to je vesmírný prostor, raketoplán, kosmonaut, skafandr a prostor beztíže a v druhém tématu zase si připomněli dodržování bezpečnosti v silničním prostoru a uskutečnění výletu do dálných teplých krajin, kde na nás čekali nezapomenutelné zážitky.

Na závěr jsem nechala připomenutí, pravděpodobně největšího zážitku tohoto měsíce, a to celodenní výlet vlakem do Zruče nad Sázavou. Tento výlet byl uskutečněn jako odměna pro děti za třídní Velikonoční jarmark. V tomto velkém dětském areálu byla úžasná kuličková dráha, kde si mohlo každé dítě posílat a hlídat svoji skleněnou kuličku. Dále zda naše děti skotačily a dováděly na prolézačkách, skluzavkách, kolotočích, houpačkách, malých horolezeckých stěnách a na šlapacích motokárách. A hlavně tento krásný výlet jsme zakončili v cukrárně, kde si každý mohl vybrat kopečkovou zmrzlinu podle své chutě a pak už jen hurá na vláček, který nás dopravil do naší cílové stanice Světlá n. Sáz.

Děkujeme rodičům za projevenou důvěru a přejeme krásné dny, plné sluníčka  p. uč. Eva a Ivča.