Měsíc Březen

I když počasí v měsíci březnu stále neodpovídá tomu očekávanému typickému jarnímu, v naší třídě stále podnikáme něco zábavného, aby nám to čekání na sluníčko uteklo.  Probíraná témata jako : "Naše čistá země, Jak to chodí na světě, Vítáme jaro" a podobně, obsahovala vždy zajímavá vyprávění, zapojení dětí do rozhovorů a názorné ukázky.

V každém tomto bloku vždy dbáme a motivujeme děti, jak by se měly co nejlépe chovat ke svým kamarádům, ke zvířatům i k přírodě. V tomto měsíci v naší třídě bylo i mnoho akcí, na které děti určitě budou vzpomínat. Připomeňme si je. Kytičky navštívil jeden z tatínků, který má velmi zajímavou práci, je totiž vojenským pilotem v naší české armádě. Nejenom, že přišel ve vojenské uniformě, ale přinesl ukázat dětem i tu kompletní leteckou uniformu, helmu, rukavice a různé doplňky k tomu určené. Po zajímavém vyprávění rozdal dětem odznaky, plakáty letadel a další zajímavé dárkové předměty. Naši předškoláci v rámci přípravy na vstup do 1. třídy, navštívili obě základní školy - Láneckou i Jelenovu. Ve školce proběhlo moc hezké vystoupení pro všechny třídy cvičených pejsků a ukázky plazů.

A na závěr si troufám říci, že největším zážitkem byl náš celodenní výlet autobusem do zábavného parku Robinson v Jihlavě. Děti si užily skluzavky, tobogány, trampolíny, jízdu na vulkánu, labyrinty a prolézání stezek ve výškách. Tento výlet byl pro děti odměnou za podzimní jarmark. Děkujeme všem rodičům, kteří se podíleli. Již nyní se těšíme na další dobrodružství, která nás v tomto školním roce ještě čekají.

S velkým pozdravem p. uč. Eva a Ivča