Listopad- shrnutí

V měsíci listopadu jsme dále pokračovali v podzimních tématech. Pozorovali jsme, co se na podzim děje v přírodě.  Zbarvení přírody, sypali jsme ptáčkům do krmítek semínka a jiné dobroty. Poznávali jsme lesní zvířátka, která se chystají k zimnímu spánku a tak se dozvěděli o nich spoustu zajímavostí. Pomocí textilních čepiček jsme se mohli proměnit do daného zvířete, napodobit daný pohyb, zvuk atd. Pozorovali jsme a zaznamenávali změny počasí. Navštívili jsme představení „Kouzlení s Hopsíkem“ a „Magické kouzlení“, kdy během představení byly děti zapojeny do interaktivních kouzelnických momentů, tím rozvíjely různé dovednosti. Čekali jsme, jestli přijede Martin na bílém koni. Ale ani letos jsme se ho nedočkali. Bílé koníky jsme si aspoň ztvárnili výtvarně. Společně jsme se sešli v zahradním altánu, kde jsme se seznámili a vyslechli „Svatomartinský příběh“, ochutnali „Svatomartinské rohlíčky“, které jsme si společně sami upekli. Sborovým zpěvem písně „Už Martin na bílém koni“ a hrou za doprovodu na orff. nástroje se rozezněly překrásné tóny nadšených dětských muzikantů. Těmito tématy jsme se rozloučili s podzimem. Poslední týden v měsíci pozváním do ZŠ Jelenova na tvořivé „Vánoční dílny“ jsme se společně začali chystat na nadcházející advent.