Gymnatlon

CVIČÍME S JEŽEČKEM BODLINKOU

V rámci projektu SPORTUJEME V REGIONECH si šla třída Sluníčka a třída Kytičky z Lánecké školky poprvé zasportovat do velké sportovní haly. Připravené hry a cvičení bylo motivované příběhem ježečka Bodlinky. Bodlinka nám povyprávěl něco o svém životě, stravě a zimním spánku. Společně jsme si zacvičili a protáhli si těla na básničku „Leze ježek“, naučili jsme se ježčí pozdrav a potom jsme se s radostí vrhli na připravená stanoviště. Čekali nás tři pohybové hry a jedna překážková dráha. Ve hře „Zásoby na zimu“ děti sbíraly mety (broučky) a poté s nimi cvičily. Hra „Červíci a jablíčka“ procvičila dětem hbitost a postřeh při sbírání míčků (jablíček). Při hře „Spící ježek“ si zahrály na honěnou. Nakonec zdolávaly překážkovou dráhu a cvičily s lany. Moc se nám tam líbilo a těšíme se na další příležitost si v hale zacvičit.